Sobota, 1 dubna, 2023
- Reklama -magazin
HomeStylOkradla newyorskou smetánku: Jaký byl osud reálné Neskutečné Anny, lituje svých zločinů?...

Okradla newyorskou smetánku: Jaký byl osud reálné Neskutečné Anny, lituje svých zločinů? Příběh o mladé podvodnici je aktuálním hitem na Netflixu

Další příběh, do jaké míry je skutečný? Po Podvodníkovi z Tinderu si na Netflixu můžete prohlédnout už i příběh o podvodnici, který byl natočen podle skutečné události. Neskutečná Anna (Inventing Anna) vypráví příběh mladé ženy, která newyorskou smetánku okradla o tisíce dolarů.

Anna Delvey, vlastním jménem Anna Sorokin, se v roce 2013 přestěhovala do New Yorku a tamní smetánku rychle přesvědčila o tom, že je jednou z nich. Tvářila se jako bohatá německá dědička a newyorskou elitu přesvědčila, aby jí platili drahé jídlo a luxusní cesty. Vrchní část společnosti si během pár týdnů omotala kolem prstu, chodila nakupovat do luxusních obchodů, žurovala na soukromých jachtách a přestože ji nikdy nikdo neviděl zaplatit žádný z účtů, nadále věřili, že je dcerou boháče. Místní elitu takto okradla o tisíce dolarů.

Příběh je založen na článku od Jessicy Pressler s názvem „Jako Anna Delvey podvedla lidi z newyorské smetánky“, který byl zveřejněn v časopise New York v roce 2018, přičemž nový seriál se ponořil do vztahu mezi novinářkou a jejím tématem. Hlavní dějová linie se drží novinářky, která toho musí hodně dokázat, vyšetřuje případ Anny Delvey, legendární německé dědičky na Instagramu, která ukradla srdce newyorské elitní společnosti – a ukradla i jejich peníze. Divák si přitom klade otázku, zda je Anna největší podvodnicí města New York nebo jen zosobňuje nový způsob, jakým si člověk může splnit svůj americký sen.

Prozradily ji dluhy a nezaplacené účty
Anna byla zatčena v roce 2017 poté, co narůstaly její dluhy v bankách a nezaplatila nemalé účty za hotely na Manhattanu. V roce 2019 byla odsouzena za vícenásobný pokus o velkou krádež, krádež služeb a krádež druhého stupně. Anna Sorokin, která je dnes 31 let, byla odsouzena na 4 až 12 let vězení, přičemž udělil i pokutu ve výši 24 000 dolarů a vrátit měla přibližně 199 000 dolarů. Z trestu si však odseděla necelé čtyři roky a v únoru loňského roku byla propuštěna z vězení.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články