Sobota, 1 dubna, 2023
- Reklama -magazin
HomeStylZnáte 3 typy mužských objetí a co znamenají? Odhalí, kdy jim jde...

Znáte 3 typy mužských objetí a co znamenají? Odhalí, kdy jim jde o něco víc

Když se naučíte číst neverbální komunikaci, budete vždy vědět, jak vás váš přítel bere. To, jestli to myslí vážně, nebo jste pro něj spíše kamarádka, zjistíte i podle typu objetí, kterým vás obdaruje.

Odborníci na řeč těla dokonce tvrdí, že není lepší způsob, jak se o jeho vztahu k vám dozvíte co nejvíc. Jak číst mezi řádky mužského objetí? Různé typy objetí slouží jako měřítko lidských emocí. Například slabé, neúplné objetí může napovědět, že osoba, která vás takto objímá je s vámi jen z povinnosti nebo hledá jen rozptýlení. Samozřejmě, je důležité rozlišit i objetí plné vášně od objetí typu „jsme jen přátelé“ a objetí plné citu a podpory typu „vždy budu u tebe stát“.

Tři druhy objetí
Existují tři základní typy objetí, přičemž každé z nich mluví o jeho citu k vám něco jiného:

  1. Přátelské objetí

Tento typ objetí bývá o něco delší než pouhé objetí na uvítanou mezi kamarády, ale stále to je varianta „jsme jen přátelé“. Poznáte ho takto:

Vaše ruce jsou při objetí pod jeho rameny, jeho nahoře, přičemž vás drží za střed zad nebo paže nad lokty. Součástí tohoto objetí může být rychlý polibek na tváře. Takové objetí si dávají přátelé i tehdy, když se snaží toho druhého utěšit.

  1. Objetí typu „něco víc“

V případě, že to s vámi myslí vážněji, se k přátelskému objetí přidají další důležité detaily. Jaké? Když se vám při objetí dotýkají hrudníky, považuje se to za objetí „od srdce k srdci“. Toto je stoprocentní znak toho, že nejde jen o běžné kamarádství.

Navíc objetí s dotekem hrudníků, které trvají alespoň 20 sekund, vedou k uvolnění oxytocinu – hormonu lásky zodpovědného za vytváření vztahů. Klíčové při tomto objetí je také umístění rukou. Pokud se jeho ruce „toulají“ po vašem těle déle a na jiná místa než je jen záda či paže, je jasné, že chce něco víc.

  1. Objetí „dávám ti to jasně najevo“

Ať už jste ve vztahu nebo ne, máte-li kontakt ve spodní části těla, pak jste se už spolu sblížili i intimně, nebo k tomu brzy přijde.

Stejný význam mají i objetí zezadu. Muž, který ženu obejme zezadu dává najevo, že se už neumí dočkat, kdy s ní bude sám. Delší a pevnější objetí signalizují intenzivní pocity a když vás takhle objímá i na veřejnosti, je to jasný signál, že mu na vás velmi záleží – že jste pro něj ta nejdůležitější bytost.

Objetí jsou nejen příjemná, ale i zdravá
Víte o tom, že objetí jsou nejen příjemné, ale také zdravé? Objímání přináší tělesné i duševní výhody. Podporuje emocionální blízkost mezi dvěma lidmi prostřednictvím výměny energie.

Jak jsme již zmínili, akt objímání se uvolňuje oxytocin uložený v hypofýze, který se často nazývá „hormon lásky“, protože pomáhá vytvořit silné pouto po porodu mezi matkou a novorozeně. Funguje však v jakémkoli jiném vztahu. Tento hormon se skrývá také za naším instinktem obejmout děti, rodiče, přátele a partnery.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články