Sobota, 1 dubna, 2023
- Reklama -magazin
HomeMódaOdborníci rozhodli, tohle jsou šaty roku! Meghanin model od Armaniho jde do...

Odborníci rozhodli, tohle jsou šaty roku! Meghanin model od Armaniho jde do muzea

Přestože rozhovor Meghan Markleové a jejího manžela, prince Harryho s Oprah Winfreyovou se dočkal rozporuplných reakcí, patřil zároveň k nejvýznamnějším momentům televizního dění v uplynulém roce. A nejen tam.

Nejnovější se vévodkyně Meghan (a spolu s ní i slavný italský designér) dočkala velké pocty. Britské módní muzeum Fashion Museum totiž označilo model šatů, který měla ve zmíněném interview vévodkyně na sobě, titulem Šaty roku 2021. Model od italského návrháře Giorgia Armaniho – hedvábné černé šaty s abstraktním potiskem lotosových květů – je podle zástupců roku 2021“. Již brzy by se model šatů měl objevit také v expozici muzea, které sídlí v anglickém Bathu.

O výběru šatů do muzejní expozice a také jako vítěze titulu Šaty roku rozhodli módní editoři Ibrahim Kamara a Gareth Wrighton z magazínu Dazed. Učinili tak v duchu tradice muzea pozvat přední jména z módního průmyslu, aby vybrali šaty roku, „které shrnují převládající náladu módy, reprezentují minulý rok a uchvacují představivost“.

„Meghanine zavinovací šaty od Armaniho, které si oblékla na naznačení svého těhotenství, zarámovaly vévodkyni v černém barevném provedení na pozadí hollywoodské zahrady Tylera Perryho. Tento pohled je nyní, díky čiré asociaci s virálním televizním momentem, pevně zakořeněný v naší popkulturní psychice,“ vysvětlili své rozhodnutí Kamara a Wrigton.

Princ Harry a jeho manželka Meghan, vévodkyně ze Sussexu na záběru ze speciálního rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfreyovou.
Manažerka muzea módy Rosemary Harden je nadšená z letošní volby a v prohlášení pro média poděkovala zástupcům módního magazínu Dazed, ale také designérovi Armanimu, který jeden model šatů věnoval do muzejní expozice. „Jemně strukturované šaty Armani s krásným aplikovaným motivem lotosového květu byly součástí pečlivě vybraného vzhledu, který vysílá jasné zprávy a znovu a znovu se vtiskuje do našeho vědomí,“ vysvětlila Hardenová.

„Je dobře známo, že členové královské rodiny často používají oblečení k vyslání zprávy prostřednictvím svého výběru stylu, barvy nebo motivu. Vévodkyně si vybrala šaty s designem lotosového květu kvůli symbolické asociaci květu se znovuzrozením, sebegenerací a duchovním osvícením a jeho schopnosti vzkvétat navzdory zdánlivě náročným podmínkám,“ zaznělo v tiskovém prohlášení muzea, které již brzy šaty vystaví jako jeden z klíčových objektů expozice in 100 Objects.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články