Sobota, 1 dubna, 2023
- Reklama -magazin
Homepro ŽenyJin a jang jako prostředek čínské medicíny

Jin a jang jako prostředek čínské medicíny

Princip polarity prolíná veškeré myšlení staré Číny. Síly jin a jang jsou totiž všeprostupujícími symboly. Zároveň tak i vysvětlují celou podstatu vesmíru.

Na filosoficko-náboženskou tradici dále navazuje i medicína. Právě vnímání jin a jang patří společně s teorií pěti prvků k nejzákladnějším konceptům tradiční čínské medicíny.

Zjednodušeně řečeno lze říci, že toto odvětví aplikuje i na lidské tělo princip celku. Teorie tradiční čínské medicíny je v podstatě objasňováním činnosti obou polarit. Prakticky lze říci, že samotné principy diagnostiky i léčby lze redukovat až na prazáklad v podobě jin a jang.

Princip spočívá v tom, že dle příslušnosti k jin nebo jang se dělí dráhy jednotlivých orgánů, jimiž proudí energie čchi po celém těle. Pokud po meridiánech proudí optimální rychlostí, jsme, zjednodušeně řečeno, zdraví. A čím dalším nám může polarita těchto sil být prospěšná?

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je gravitace nebo  kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.

Previous articleŠicí stroje pro děti
- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články